top of page
Keyboard and Mouse

BAĞIŞ KANALLARI

kredi kartı.png
KREDİ KARTI ile BAĞIŞ
HAVALE/EFT ile BAĞIŞ
eft havale.png
etkinlik bağışı.png

HİBE/VASİYET
YOLUYLA BAĞIŞ

Çapa 1

Kredi Kartı ile Bağış

Düzenli ve Özel/Şartlı Bağış ödemeleriniz için “mail order” formunu doldurup iletisim@1870vakfi.org e-posta adresine iletebilirsiniz (isim, tarih ve imza kısımlarının elle doldurulması gerekmektedir).

Bugün için Worldcard (Yapı Kredi ve Vakıfbank) sahiplerine 6 taksit imkânı sunabiliyoruz. Diğer kredi kartlarına da taksit imkânı sunmak ve online bağış kabul edebilmek için çalışmalarımız devam ediyor.

Çapa 2

Havale/EFT ile Bağış

Düzenli ve Özel/Şartlı Bağış ödemelerini1870 Eğitim Kültür Sağlık Vakfı’nın Vakıfbank Altunizade Şubesi (No. S00311) nezdindeki şu hesaplarına yapabilirsiniz.

Düzenli Bağış Hesabı

TR26 0001 5001 5800 7312 6403 24

 

Özel Bağış Hesabı

TR57 0001 5001 5800 7312 6403 48

Çapa 3

Hibe/Vasiyet Yoluyla Bağış

Hibe yoluyla bağışta kişi, sahibi olduğu herhangi bir taşınır veya taşınmaz malı veya bir hakkı, vakfa şartlı veya şartsız olarak bağışlayabilir. Bu bağışı yaparken malın veya hakkın sadece kuru mülkiyetini bağışlayıp intifa (yararlanma) hakkını veya sükna (oturma) hakkını saklı tutabilir. Böylece mal veya hakkın sadece çıplak mülkiyeti vakfa geçer, kullanma ve gelirlerinden yararlanma hakkı hayatta olduğu müddetçe bağış yapan kişide kalır.

Vasiyet yoluyla bağışta kişi, sağlığında düzenleyeceği vasiyetname ile herhangi bir malını (taşınır/taşınmaz mallar, bankadaki mevduat ve kıymetler) veya tüm mal varlığını Vakfa bırakabilir. Vasiyeti yapan kişi hayatta olduğu sürece vasiyete konu olan mal varlığı üzerindeki mülkiyet haklarını istediği gibi kullanır ve vasiyeti yapan kişinin vefatından sonra hüküm ifade eder.

 

Bu iki yolla genel bağış yapabileceğiniz gibi, dilediğiniz bir kişinin, dönemin, kurumun adıyla ve/veya belirli bir konu, amaç adıyla tanımlı özel bir burs/destek fonu oluşturabilir ve bunun kullanım şeklini belirleyebilirsiniz (hibe ve vasiyet bağışıyla ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçin).

bottom of page