top of page
Fists in Solidarity

NASIL KATILIRIM?

VAKIF ÜYESİ OLMA
bağışçılar.png
DÜZENLİ BAĞIŞÇI OLMA
genel bağış.png
ÖZEL BURS/DESTEK FONU OLUŞTURMA
etkinlik bağışı.png
KOMİTELER OLUŞTURMA
organlar.png
KOMİTELERDE GÖREV ALMA
onursal üyeler.png
BAĞIŞLARLA DESTEK VERME
şartlı bağış.png
Çapa 1

Vakıf Üyesi Olma

Çapa 2

Vakfın amaçlarını benimsemiş, Vakfa “Vakıf Üyeliği Yönetmeliği” ile belirlenen asgari çerçevenin üzerinde maddi, manevi katkı ve desteği sağlayacak adaylar arasından Yönetim Kurulu’nca önerilip, Mütevelli Heyeti tarafından salt oy çokluğu ile kabul edilen gerçek veya tüzel kişiler Vakıf Üyesi sıfatı kazanmaktadırlar. Vakıf Üyelerinden, her yıl belirlenecek temel katılım payı tutarında bir bağışta bulunmaları beklenmektedir.

 

2024 yılı için belirlenmiş olan genel şartlara bu linkten ulaşabilirsiniz.

Genç ve/veya Kadın Mütevelli Adayları için Önemli Not:

 

Otuz beş (35)yaşını doldurmamış Mütevelli Adayları beş (5) yıl boyunca “düzenli bağışçı ve mütevelli adayı” sıfatıyla, sadece yıllık katkı payı tutarında bir bağışta bulunmaları durumunda bu beş yılın sonunda ayrıca bir bağış, ödeme vb. yapmadan 1870 Vakfı Vakıf Üyesi olabilecekler.

Kadın Üye Adayları 2024 yılı içinde başvurdukları takdirde, yaş sınırı olmaksızın, bu yöntemle Vakıf Mütevellisi olabilecekler. (Bu yöntem izleyen yıllarda 35 yaşın altındaki tüm mütevelli adayları için geçerli olmaya devam edecek). 

Mütevelli başvurusunda bulunmak için bu linkte bulunan Başvuru Formunu doldurup imzaladıktan sonra iletisim@1870vakfi.org e-posta adresine iletmeniz yeterli olacaktır.

Düzenli Bağışçı Olma

Çapa 3

Vakfın kuruluş nüvesini oluşturan, erken yaşta kaybettikleri arkadaşlarının adını yaşatmak için burs ve destek geliştirmek üzere 2014 yılında yola çıkan Şerpaların büyük bir kısmı Vakıf Mütevellisi oldular. Daha küçük bir kısmı ise bugüne dek olduğu gibi düzenli bağış yoluyla bu amaca katkı yapmaya devam ediyorlar.

Siz de bu kişiler gibi, her yıl (ya da her ay) düzenli bir şekilde ödeyerek “Düzenli Bağışçı” sıfatıyla 1870 Vakfı genel burs ve destek fonlarına katkı yapabilirsiniz.

2024 yılı için tavsiye edilen asgari düzenli bağış tutarı 9.600 TL’dir. (bağış kanalları için tıklayınız).

Özel Burs / Destek Fonu Oluşturma

Çapa 4

Vakıf çatısı altında, adı yaşatılmak istenen bir kişinin, dönemin, kurumun adıyla ve/veya belirli bir konu, amaç adıyla tanımlı özel bir burs/destek fonu oluşturabilir ve bunun kullanım şeklini belirleyebilirsiniz. Bu burs/destek noktasal olabileceği gibi belirli şartların sağlanmış olması kaydıyla sürekli de olabilir.

Özel Burs Fonu ya da Destek Fonu oluşturmak için lütfen bizimle irtibata geçin.

Komiteler Oluşturma

Çapa 5

Saint Joseph Lisesi’ndan 2008 yılında mezun olan sekiz kadın iyiliksever, 2017 yılında Van Çatak İlçesi Muhammet Sait Aydın Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik olarak mektuplaşma ve kıyafet/kırtasiye desteğiyle başlattıkları “Kolektif 8” girişimini halen 1870 Vakfı çatısı altında Gelecek Bahar Projesi Komitesi olarak devam ettiriyorlar. Bu şekilde Vakfın Kurumsal Kimliği ile maddi ve manevi yardım toplama kanallarını kullanarak ve bu projede farklı şekillerde rol alabilecek Vakıf mensuplarına ve/veya onların çevrelerine ulaşarak bu gurur verici girişimlerinin etki alanını daha da arttırmayı hedefliyorlar. 

Siz de Vakfın temel faaliyetleri alanı olan eğitim, kültür ve sağlık alanlarındaki projelerinizi 1870 Vakfı çatısı altında gerçekleştirmek isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin.

Komitelerde Görev Alma

Çapa 6

Vakıf amaç ve hizmet konularını gerçekleştirmek üzere gerekli görülen ve ihtiyaç duyulan konular ve alanlarda, Vakıf üyeleri arasından veya dışarıdan katılımcılarla süreli ve süresiz olarak oluşturulan komitelere veya çalışma gruplarına katılabilirsiniz.

Bağışlara Destek Verme

Vakfın amaç ve hizmet konularını gerçekleştirmesine, özel günlerde veya dilediğiniz herhangi bir zamanda yapacağınız bağışlarla da destek olabilirsiniz.

Ayrıca, hibe veya vasiyet yoluyla genel ya da şartlı bağışta bulunabilir ya da dilediğiniz bir kişinin dönemin, kurumun adıyla ve/veya belirli bir konu, amaç adıyla tanımlı özel bir burs/destek fonu oluşturabilirsiniz.

Bağışlarınızı Vakıf çatısı altındaki burs/destek fonlarından birine ya da Vakıf amaç ve hizmet konularına uygun olmak şartıyla kendiniz belirleyeceğiniz özel bir kullanım amacına da yönlendirebilirsiniz.

bottom of page