top of page
Çiçek aranjmanı

“Kardeşler mecburi arkadaş olurmuş, arkadaşlar ise seçilmiş kardeşler…

 

Kısa pantolonlarla çıktığımız bu yolda, öyle çok kardeş kazandık ki,
“Saint-Joseph’li” ilk kimliğimiz oldu neredeyse…

 

Sonra bazı kardeşlerimizi kaybettik, yüreğimiz yandı.

 

Şimdi yeni kardeşler kazanmak istiyoruz, hatta çocuklar.
Onlar da tutsun diye, diğer kardeşlerinin elinden.”

2015, Burç Şahin (SJ '86)

Faruk Tuna.jpg
Faruk Tuna
(1965 – 1982)
Palmares ’82

1981-1982 öğretim yılının bittiği ve hepimizi uzun bir öğretim yılının son bulduğu gün olarak sevince boğan 11.Haziran.1982 Cuma günü kim derdi ki bize büyük bir üzüntü tuzağı olsun. Adeta kötü haber çabuk yayılır sözünü kanıtlamak istercesine hızla kulaklarımıza, dimağlarımıza kadar gelip bizleri unutamayacağımız büyük bir acıya gark etti.

Evet, okulumuzun sevilen öğrencilerinden, aynı zamanda basketbol takımımızın elemanlarından, dürüst, çalışkan, kadirşinas, neşeli kimliği ile hepimizin gönlünde ayrı bir yeri olan Faruk daha ömrünün baharında, 17 yaşında, sınıfını doğrudan geçtiğini bildiren karnesini eline alamadan ailesini, sevdiklerini yasa boğarak aramızdan ayrıldı. Bir hafta, hayat boyu sporda, çalışmada verdiği mücadele örneğini hayata bağlılıkta da yürütmeye gayret etti. Ne yazık ki bu defa başarı şansı kendisine gülmedi ve hepimizin ümitle beklediği dönüşü yapamayarak ebedi yolculuğa pek genç yaşta başladı. 

Sevgili Faruk, bütün arkadaşlarının ve okul personelinin elleri üzerinde, pek erken çıktığın bu yolculukta sana Tanrı'dan rahmet ve kederli ailene de sabırlar diliyoruz. Seni daima anılarınla hatırlayacağız, rahat uyu. 1984 Dönemi Öğrencileri

 

Palmares ’84

Hiç unutmuyorum, Hazırlık II'de birisi yaklaştı yanıma, tanıdık biriydi, aynı sınıftaydık, ama arkadaş değildik nedense. Uzattı elini bana, "dost olalım" dedi. O anı hiç unutamıyorum, sevecen güleç yüzünü, sımsıcak ellerini, arkadaşça hareketini. Faruk'tu bu. Seneler geçtikçe O'nu daha iyi tanıdım. Öğretmenleri, arkadaşları ve okul dışındaki yaşamıyla, güler yüzüyle herkesin canı gibi sevdiği Faruk.

Beraber geldik 9. sınıfa, beraber gittik Aydın'a, güldük, eğlendik, ağladık, acılarımızı paylaştık ve bir sene sonu daha geldi, gelecek için sözleştik ama Sen ayrıldın aramızdan bizi yalnız bıraktın zorlu gelecekle. Fakat yine de arkadaşlığınla kalbimize girmiştin bir kere, hiç kimse, hiçbir şey, zaman bile söküp atamadı seni içimizden.

Sevgili Faruk'çuğum, sen daima içimizdesin ve içimizde olacaksın. 1984 Saint Joseph mezunlarının her yıl 11 Haziran'da Faruk'un kabrinde kalpleri birlikte atacaktır. Süalp-Selçuk

bottom of page